

















Комплект Opinel - Animalia №8, 6 бр.
- Артикулен номер: 002342-pe
- Наличност: На склад
- Доставка: до 3 работни дни
Купи с
48 вноски по 7.54 лв. (3.85€)
Комплект Opinel - Animalia №8, 6 бр. – на топ цена 241.10 лв. (123.27€)
Opinel отдава почит на традиционната за района на Алпите дейност гравиране върху дърво с колекцията ножове Animalia №8, като изобразявна на дръжките им характерни животни и природни мотиви.
Дръжката на тези ножове изработена от дъбово дърво, което ги прави удобни и устойчиви. Върху дръжката на всеки един от комплетка има лазерно гравирани природни мотиви с диви животни - лос, заек, глиган, риба, куче и дива коза.
Неръждаемата стомана с твърдост 55-57 HRC, използвана в остриетата OPINEL, е клас, оптимизиран да гарантира както висока устойчивост на корозия, така и висока механична производителност. Предимството на неръждаемата стомана е, че не изисква специална поддръжка при нормални условия на употреба, за разлика от въглеродната стомана. Въпреки това може да достигне своите граници, ако е поставена в продължителен контакт с агресивна среда (киселина, солена вода, почистващ препарат ...).
Изобретен от Марсел Опинел през 1955 г., предпазният пръстен Virobloc е монтиран на всички сгъваеми ножове от N° 06 нататък. Изрязан от неръждаема стомана, Virobloc има две секции, една фиксирана и една плъзгаща се. В допълнение към заключването на острието в отворено състояние (безопасност при използване), вече е възможно да заключите острието в затворено състояние (безопасност при транспортиране).
Характеристики:
- 6 бр. ножове Opinel Animalia
- Дължина на остриетата: 8.5 см
- Материал на остриетата: Неръждаема стомана 55-57 HRC
- Материал на дръжките: Дъб
- Гравюри на дръжките: Лос; Заек; Глиган; Куче; Дива коза; Риба
- Със заключващ предпазен пръстен Virobloc
- Дървена кутия за съхранение
Номер в каталога: 002342-pe
Доверете се на Opinel
Само няколко останали – купи сега.
Препоръчваме да видиш още от: Ежедневни Ножове, На открито